Akcesoria dachowe

Taśma kalenicowa

Taśma kalenicowa stosowana jako element wentylacyjno-uszczelniający, chroniący połać dachu przed wilgocią i kurzem oraz zapewniający wentylację. Znajduje zastosowanie jako element wentylacyjno-uszczelniający na kalenice poziome i skośne. Zabezpiecza połać dachu przed przenikaniem nawiewanego od strony kalenicy śniegu, deszczu, wilgoci, pyłu i kurzu. Nadaje się do stosowania pod prawie wszystkie typy pokryć dachowych – dachówki ceramiczne, betonowe, blachodachówki, blachy trapezowe, profilowane blachy aluminiowe itp.

Dostępne kolory ceglasty, czerwony, czarny, brązowy, wiśniowy, antracytowy, CU.
Szerokość rolki 300 mm
Długość rolki 5 m

Taśma kominowa

Taśma kominowa to produkt służący do wykonywania szczelnych obróbek blacharskich miękkich wokół komina, wykuszu czy okien dachowych. Taśma kominowa aluminiowa wykonana jest z wysokiej jakości plisowanego aluminium odpornego na długotrwałe działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, mróz, deszcz i wilgoć. Spodnia warstwa, na całej jej powierzchni, podklejona jest klejem butylowym, co umożliwia zastosowanie taśmy na niemal wszystkie typy pokryć dachowych.

Dostępne kolory ceglasty, czerwony, czarny, brązowy, kasztanowy, antracytowy
Szerokość rolki 300 mm
Długość rolki 5 m

Grzebień okapu ( Wróblówka )

Grzebień okapu jest wykonany z wysokojakościowego polipropylenu w technologii wtryskowej.Stosowany jako element obszaru okapu w dachach skośnych.Produkt jest odporny na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie UV, mróz, deszcz, wilgoć i procesy starzenia.Stosowany jest do zabezpieczeń obszaru okapu dachu przed ptactwem, gryzoniami, większymi insektami.
Chroni również zabezpieczany obszar przed nawiewaniem liści i innych zanieczyszczeń zapewniając tym samym odpowiednią wentylację i cyrkulację powietrza w obszarze dachu.

Dostępne kolory ceglasty, brązowy, czarny
Długość 1 m
Wysokość 80 mm

Uszczelki klinowe

Uszczelki klinowe wykonane z pianki technicznej, lub filtracyjnej. Zapobiegają dostawaniu się liści, kurzu, ptactwa pod pokrycie dachowe, zabezpieczają również przed nawiewaniem śniegu. Elastyczna Pianka Poliuretanowa /PUR/- wysoko-elastyczna o przekroju w kształcie trójkąta prostokątnego, zaopatrzona jednostronnie w film klejowy zabezpieczony papierem silikonowanym.

Dostępne kolory ceglasty, brązowy, antracyt
Standardowe wymiary 1000x50x30mm
1000x60x30mm
1000x70x30mm

Taśma okapowa

Taśma okapowa stosowana powszechnie jako element wentylacyjny obszaru okapu w dachach skośnych, zapewniający cyrkulację powietrza w obszarze elewacji i dachu. Zabezpiecza wloty wentylacyjne w elewacjach budynków oraz obszar okapu dachu przed przedostawaniem się gryzoni, ptaków, dużych owadów. Chroni przed nawiewaniem liści i innych zanieczyszczeń pod połać dachu.

Dostępne kolory ceglasty, brązowy, czarny
Długość 5 m
Szerokość 100 mm

Wspornik łaty kalenicowej

Wspornik łaty kalenicowej typu Gwóźdź.
Jest to element, który pozwala na łatwy, szybki i stabilny montaż łat kalenicowych, na których układane są gąsiory dachowe. Wykonany z blachy stalowej cynkowanej w procesie galwanizacji.
Wspornik łaty kalenicowej typu Blaszka - Blaszka.
Jest to element, który pozwala na stabilny montaż łat kalenicowych poprzez przykręcanie lub przybijanie, na których układane są gąsiory dachowe. Wykonany z blachy stalowej cynkowanej w procesie galwanizacji.

Pod szerokość łaty
( typ gwóźdź, typ blaszka )
40 i 50 mm
Opakowanie 100 szt
Długość ( typ gwóźdź ) 180, 210, 230, 260, 310 mm
Długość ( typ blaszka ) 160 mm

Kolce przeciw ptakom

Kolce przeciw ptakom to nowoczesny i często stosowany sposób odstraszania ptaków. Skutecznie zabezpieczają przed ptakami miejsca takie jak: parapety, gzymsy, elewacje. Niejednokrotnie kolce na gołębie są jedyną skuteczną metodą pozwalającą na pozbycie się "ptasiego problemu". Podstawa kolców na ptaki wykonana jest z poliwęglanu a druty ze stali kwasoodpornej (nierdzewnej).

Długość 50 cm

Płotki przeciwśniegowe

Płotki przeciwśniegowe. System płotków przeciwśniegowych to stabilne i skuteczne rozwiązanie chroniące rynny oraz strefę przy dachu przed zsuwającym się z dachu śniegiem. W zależności od rodzaju pokrycia dachowego stosuje się różne rodzaje wsporników do płotków: do dachówki, do karpiówki, do blachodachówki, do pokrycia płaskiego oraz wspornik do blachy „na rąbek”.

Dostępne kolory ceglasty, ciemny brąz, jasny brąz, wiśniowy, antracyt, czarny, zielony oraz niemalowany – ocynkowany.
Szerokość 20 cm
Długość 1,5 m, 3 m

Ławy kominiarskie, Stopnie kominiarskie, Spinki do dachówki, Uszczelniacze dekarskie oraz wiele innych akresoriów dachowych dostępnych w naszej ofercie...